Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

Za svobodu, za principy aneb nesmíme polevit

Dnes slavíme výročí 31.let, od pádu komunismu. 17.listopad bude navždy dnem boje studentů za svobodu. Je nutné, abychom si připomínaly tyto principy, za které tehdy vyšlo mnoho lidí do ulic a byla proti nim použita síla tehdejších represivních složek.

Je velmi důležité, abychom nezapomínali, proč k tomu všemu tehdy došlo. Mnoho lidí dnes tehdejší události dehonestuje nebo zpochybňuje, ale já jsem přesvědčen, že to co přišlo, bylo to nejlepší co se nám mohlo stát. To že si někteří tu svobodu představovali jinak, to je přirozené a je také pochopitelné, že v mnoha lidech nedošla právě ta svoboda naplnění. Pojem svoboda však tkví v něčem zcela jiném a to v tom, že se právě o ni musíme starat a nesmíme dovolit, aby byla čímkoli ohrožena. Svoboda má také svůj vývoj a je důležité ji vyživovat, neustále na ní pracovat a také ji chránit. I demokracie jako taková, má své mantinely, či pravidla a nesmí být nikým a ničím zneužívána.

Společnost je v současných dobách rozdělena, ale myslím si, že si přesně touto zkouškou projít musíme, abychom si uvědomili, za jaké morální principy je nutné se nakonec postavit. V té vydobyté svobodě je stále nutné, mít se na pozoru a nikdy si nesmíme myslet, že jí máme jistou. Vždy budou vlivy a lidé, kteří ji budou chtít zpochybnit, nebo se budou snažit nás o ní připravit. Proto musíme být ostražití a hlídat si to, co nám před jednatřiceti lety svobodomyslní lidé vybojovali.

Může se to zdát nadnesené, ale historie se v určitých cyklech opakuje a já nechci zažít ztrátu, právě té vydobyté svobody.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama