Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

The Queen’s Gambit

Netflix má mnoho klenotů, ale tentokrát přišel opravdu s vybroušeným diamantem a to ve všech ohledech. Příběh mladé dívky Beth Harmonové (Anya Taylor – Joy), která je vychovávaná v sirotčnci a která v sobě pomocí místního správce, objeví geniální šachový talent . Beth nemá jednoduchý život, ale její houževnatost a cílevědomost, je právě tím hnacím motorem, který ji žene vpřed. I přes rány osudu, pády a karamboly,, se mladá Beth dokáže postavit osudu čelem. Také její cesta za úspěchem je opravdu hrbolatá, ale právě díky pohnuté minulosti a za pomoci svých blízkých, nemůže Beth nic zastavit.

Dlouho jsem neviděl tak esteticky dokonalé dílo, kde vše hraje naprosto precizní dokonalostí. Od úžasné dobové výpravy, přes dokonalou hudbu, kterou složil Carlos Rafael Rivera, až pro naprosto bezchybný a poutavý scénář. Této miniserii se opravdu nedá vytknout nic, snad jen, že těch sedm epizod, nebylo dvouhodinových. Jedinečný herecký výkon mladého talentu, Anny Taylor – Joy (Morgan), byl odzbrojujcí a já pevně doufám, že tuto mladou herečku, budeme vídat častěji. Seriál The Queen’s Gambit, je to nejlepší v seriálové tvorbě, co jsem za letošní rok viděl a to bez nadsázky. Nejen Beth Harmonová, ale také Anna Taylor – Joy, předvedla svůj naprosto dokonalý Dámský herecký gambit.

Dámský gambit je šachové zahájení spadající do skupiny zavřených her. Ve skutečnosti se však o pravý gambit vlastně nejedná, oběť pěšce je totiž pouze zdánlivá.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama