Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

S nadějí do nového roku

Opět tady máme výjimečný stav a opět jsme nuceni rezignovat na některé naše svobody. Věřte, že z těch správných důvodů s tím opravdu nemám problém. Ovšem když sleduji, jak naše vládní moc postupuje asi podobně zmateně, jako když Pat a Mat tapetují, mám reálné obavy kam nás toto může přivést. Na druhou stranu si lidstvo vždy poradilo a našlo cestu z temnoty.

Jsem také velmi rád, že se konečně začalo očkovat a doufám, že příští rok bude ve znamení porážky této globální pandemie, která nám všem tento rok velmi zkomplikovala život. Také doufám, že nevěřící a popírači, přestanou naskakovat na vlnu strachu či konspirací a všichni začneme zase plnohodnotně žít naše životy. Pro každého z nás loňský rok znamenal něco zcela jiného. Někteří byli konfrontováni přímo s nemocí, a hodně lidí bohužel také ztratilo své blízké. Mnoho lidí přišlo o své jistoty a většina z nás, se bude s ekonomickým dopadem této pandemie srovnávat ještě hodně dlouho.

Generace před námi se musely potýkat s daleko většími zkouškami, než jsou události posledních měsíců, ale přesto se vždy zvedly z popela. Nakonec nic jiného nám nezbývá, protože pandemii dříve nebo později porazíme, ale důležité bude jak se postavíme každodenním problémům a překážkám, které nás čekají.

Už v současnosti existuje mnoho těch, kteří ztratili naprosto vše, nebo těch, kteří zůstali úplně bez pomoci a bez prostředků. Pevně věřím, že na tyto lidi stát nezapomene a pomůže všem potřebným, jak jen bude třeba. Nejsem stoupencem této vlády a přes veškerou mou kritiku doufám, že se v tomto případě zachová vládní garnitura správně.

Přál bych si, aby ten příští rok byl ve znamení naděje a nových začátků, pro nás všechny. Chtěl bych popřát mnoho sil všem těm, na které letošní krize dopadla nejvíce a také pokoj a klid těm, kteří už mezi námi nejsou.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama