Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

Rouškové války

Tak se nám rozvolnila opatření a pevně doufám, že nebudou mít jepičí život. Já jsem přesvědčený, že většina z nás se snaží chovat ohleduplně, ale zároveň také používá zdravý rozum. Přesvědčení anitirouškaři a zastánci vládních opatření. Já jsem si jist, že nepatřím ani do jedné z těchto skupin. Rozhodně nejsem pro jakýkoliv extrém a v tomto případě jsem pro nějakou středovou cestu. Neřadím se k sympatizantům současné vládní moci, ale také se nevidím na demonstracích spolu s radikálním odmítači, kde vykřukují silná hesla podivné postavičky typu, Černohorský nebo schizofrenická pavlačová diva Peterková. Tyto názorové přestřelky jak ty veřejné, tak virtuální, mi připomněly epizodu z mého oblíbeného sitcomu Červený trpaslík.

V epizodě Čekání na Boha, se mluví o dvou znepřátelených skupinách, kde mezi sebou válčí přívrženci červených čapek a přesvědčení modročapkáři. Další obrázek ukazuje svaté války. Stojí proti sobě dva šiky kočičích lidí. Jedna strana má červenou kartonovou čepici s šípem, druhá modrou. Tento dialog se odehrává mezi Davem Listerem a lodním počítačem Hollym. Rozhovor pokračoval takto! Chceš říct, že válčili kvůli tomu, jestli budou čapky v bistru červený nebo modrý? Holly odpovídá ,,Ano! Většina z nich v těchto bojích zahynula. To je pitomost, co? “
Lister mu odpoví ,, Neděláš si srandu? Měly bejt zelený.“

Na tuto vtipnou epizodu jsem si právě vzpomněl v souvislosti s tím, co se děje mezi těmito dvěma skupinami v době covidové. Dokážu pochopit různé názory a náhledy na tuto problematiku, zvlášť když nemáme s něčím podobným srovnání. Co mě však zaráží je ta hysterie z obou táborů, která je ve výsledku stejně absurdní a směšná, jako válka červenočepičářů s těmi modrými.

 

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama