Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

Doba covidová aneb kdo ukáže tvář.

Pro mnoho lidí je tento rok opravdu těžký, protože se jedná o globální krizi, ale individuálně to každý z nás prožívá s jinou intenzitou. Mnoho z nás ztratilo své blízké, nebo se potýkalo se závažnými zdravotními problémy. Zdravotníci, kteří jsou opravdu součástí velké zátěžové zkoušky, kterou si nikdo z nás nedokáže ani představit. Učitelé, kteří musí řešit způsob, jak se popasovat s distanční výukou. Živnostníci, kterým jde v podstatě o přežití a také umělci, kteří jsou na tom podobně.

Moc nerozumím výrokům typu, že herci zase křičí a hloupé poznámky ve smyslu, ať vezmou do ruky lopatu. Proč by měli? Jsou to herci! Tito lidé, odvádí svou práci v odvětví, kde mohou projevit svůj talent a také kdy nám v časech lepších mohou dělat radost. Je potom na každém z nás, zdali bude sedět se založenýma rukama, nebo vezme co se nabízí. Je to na každém, jak se v této situaci k věci postaví. Rozhodně hejty a urážky v tomto ohledu nejsou na místě, protože v době necovidové jsme byli rádi, když nám umělci zpříjemňují chvíle, jak na divadelních prknech, tak na koncertních pódiích.

V podobných krizích se opravdu lidé obnaží a charaktery jednotlivců vyplavou často na povrch. Doba klidu a rovnováhy, bývá zalitá sluncem a lidé jsou spokojení. Pokud se však objeví náznak něčeho nestandardního či něčeho, co nedokážou lidé uchopit, tak mnoho lidí odkryje svou pravou tvář. Na druhou stranu, jsem rád za tento nedobrovolný sociální experiment, protože díky tomu se ukáže, jaké kdo má hodnoty a jaký má morální status ve společnosti.

Věřím, že přijde doba, kdy tato zdravotní, sociální a společenská krize pomine, ale také jsem přesvědčen, že najet do starých kolejí už nebude úplně možné. Některé věci se změní a já pevně doufám, že nás to jako společnost poučí. Snad…

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama