Reklama
 
Blog | Zdenek Mikula

Bláznivý bílý muž v Bílém domě

Sud se střelným prachem, ke kterému se přibližuje plamen, plížící se po dlouhém doutnáku. Tak bych nazval současné dění kolem voleb ve Spojených státech. Nepamatuji, kdy by byla situace v této zemi tak vyhrocená, jako v posledních měsících. Jakoby nestačilo, co postihlo Ameriku za posledního půl roku, tak ohledně voleb tomu není jinak. Vinu za to však nese jediný muž a tím mužem je Donald Trump!

Mohu mít pochopení k názorovému pnutí, mezi prezidentskými kandidáty, což je v podstatě přirozený běh věcí. Také mohu mít pochopení pro chování Donalda Trumpa v tom ohledu, že po celé své vůdcovské období, se choval jako naprostý, sebestředný sociopat a v tomto boji polevit už pravděpodobně nelze. Tedy rozhodně ne z pohledu současné hlavy Bílého domu. Co mě však zneklidňuje je fakt, že za cenu občanských nepokojů je schopen jít Trump až za hranu. Trump v podstatě zpochybňuje demokratický volební systém a tím vysílá negativní signál o stavu demokracie v zemi.

Důvodů, proč toto vše dělá muže být několik. Buď chce tu hru dotáhnout do konce i za cenu absolutní anarchie, nebo je opravdu přesvědčen o tom, že je nenahraditelný a že nikdo jiný nebude schopen vést Ameriku ke svobodným bílým zítřkům. Dále je tu ještě třetí možnost a to ta, že Donald Trump je opravdu nevyzpytatelný psychopat, kterému nezáleží na tom, že svou zemi může zatáhnout ve vší vážnosti do občanské války.

Všechny tyto možnosti jsou pro mě šokující a nepřijatelné. Proto pevně doufám, že Bílý dům se stane na nejbližší čtyři roky místem rozumu, klidu a rozvahy.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama